marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie znajdziemy dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Po pierwsze metale, które wykorzystują do tworzenia biżuterii, ale także czym kamieniami je zdobią. Teraz skoncentrujemy się zdobienia. Skategoryzujemy je i trochę przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są z reguły robione saletry potasowej, a prościej z odmiany szkła. Styliści nierzadko używają go w platerowanych modelach biżuterii. Takie szkło głownie cechuje się wysokim współczynnikiem załamania światła. Jest także zdecydowanie cięższe od szkła powszechnego. Głównym producentem tego materiału pozostaje zagraniczna marka Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny z reguły wykorzystywany kamień. Samą cyrkonię produkuje się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest bardzo krucha, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży jubilerskiej sama cyrkonia znany jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej główną pozytywną stroną pozostaje niska cena.

Kamienie Szlachetne pozostają najbardziej wartościowe z dodatków upiękniających metale szlachetne. Znajdujemy ich w przyrodzie naprawdę wiele. Jednak dziś skupimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla laików, tak to ten ciemnozielony. Cieszy się uznaniem złotników i kolekcjonerów. Pozostaje niezwykle twardy, ale także kruchy.

Rubiny pozostają nieomalże najpiękniejszym kamieniem, ale także należą do rodziny korundu. Słynną niebywałej twardości, najpopularniejsze rubiny są ciemnoczerwone w ich czasami możemy dostrzec rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – niezmiennie są niezwykle uznawane w branży złotniczej. Identycznie jak szafiry są z grupy korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Znaczna liczba złotników wytwarza go chemicznie.

Diamenty – można opowiadać niebywale długo. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich minerałów i również najwięcej warte.

Omówiliśmy najczęstsze materiały stosowane do dekorowania biżuterii. Choć, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan