producenci-dodatkow.pl

Wyroby jubilerskie platerowane, albo też z metali szlachetnych? Które z nich kupujemy rzadziej? Ta walka trwa już długo na rynku. Dziś spróbujemy udzielić odpowiedzi w tej kwestii. Jednak problem nie wydaje się takie łatwe jak mogłoby się zdawać. Te typy wyrobów złotniczych mają liczne wady choć i poważne plusy posiadania.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj wytwarza się ją z czystego metalu szlachetnego. Z tego powodu jest dużo więcej warta. Wytwarza się taką biżuterię przetapiając rudy metali. Jest znacznie dostojniejsza oraz dokładnie z tego powodu regularnie kupują ją ludzie z wyższych sfer. Również istotne jest miejsce jej zbytu, najczęściej pozostają to salony jubilerskie. Jest ładnie pokazana w podświetlonych, witrynach. W czasie jej kupna nierzadko dostaniemy eleganckie pudełko. W jubilerskim punkcie pomoc z pewnością będzie milsza i lepszej klasy. Biżuteria z metali szlachetnych o czym także nie powinniśmy pamiętać, nie powodują uczuleń.
Sztuczna biżuteria – jest zazwyczaj robiona ze mieszanin zwykłych metali, a pokrywa się ją niedużą kożuchem srebra. Te produkty raczej szybko rysują się i klienci wyrzucają je. Ich najpowszechniejsza pozytywna strona to oczywiście niska wartość zakupu. Ze smutkiem mówimy, że może wywoływać uczulenia, z reguły produkty z domieszką chromu. Co istotne modele tej biżuterii są wybitnie oryginalne ze względu na skład, bez owijania w bawełnę zdecydowanie łatwiej ją wyprodukować. Zestawy W tym przypadku bardzo często złożone są z dwóch części – naszyjnika i bransoletki.
Podsumowując biżuteria srebrna jest ładniej wykończona oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Ale pozostaje poważnie w wyższej cenie, co więcej nie ściera się aż tak szybko jak sztuczna. Z drugiej strony linie biżuterii platerowanej pozostają oryginalniejsze i tańsze. Jaki rodzaj pozostaje lepszy? Oczywiście są po prostu różne.

Producenci dodatkow